메뉴 건너뛰기

XEDITION

Board

Η Μαργαρίτα έρχεται στο MasterChef 5 από την Καλλονή της Μυτιλήνης. Πλέον, στην τελική τριάδα βρίσκεται η Μαργαρίτα Νικολαΐδη, που μάλιστα έχει ήδη περάσει στον τελικό, ο Διονύσης Σαρακίνης και η Μαρίνα Ντεμολλάι. Η Μαρίνα Ντεμολλάι είναι σίγουρα μία από τις πιο πολυσυζητημένες παίκτες του «MasterChef 5». Η ίδια είναι μανούλα δύο παιδιών και μπορεί τώρα να ζει την οικογενειακή της ευτυχία, ωστόσο πέρασε από μικρή πολύ δύσκολα, καθώς αντιμετώπισε σοβαρό πρόβλημα με την υγεία της, αλλά και ρατσισμό για την καταγωγή της από την Αλβανία. Μαρίνα και Αλέξανδρος είναι το δεύτερο ζευγάρι που θα μαγειρέψει για την παραμονή του στο ριάλιτι.Το trailer του 85ου επεισοδίου του 5ου κύκλου του MasterChef που θα προβληθεί την Τετάρτη (26/5) δείχνει την αδρεναλίνη στα ύψη, ενώ τα λάθη και οι λεπτομέρειες θα κάνουν τη διαφορά στην τελική ευθεία. Η συζήτηση ξεκίνησε όταν ζητήθηκε από τον James να σχολιάσει το ριάλιτι επιβίωσης, με τον ίδιο να απαντά: "Δεν έχω ιδέα τι γίνεται μέσα εκεί. Περισσότερο μου θυμίζει Big Brother. Εσείς βλέπετε τι δείχνει η τηλεόραση και σχολιάζετε. Όταν έλεγε ο Παππάς για την Άννα Μαρία δεν εστιάσατε αν αυτά που έλεγε είναι μισογυνίστικα. Για μένα αυτό ήταν λάθος. Έχω δει πως ενώ εγώ και ο Νίκος προωθούσαμε τη φιλία, εσείς λέγατε πως ο Νίκος είναι το σκυλάκι μου. Ο Βασίλης είχε πει ότι ο Νίκος το έκανε επίτηδες αυτό με τη Χριστίνα. Εγώ ήμουν στο παιχνίδι αλλά αυτοί που βλέπανε ήταν η οικογένειά μου. Για εκείνους ήταν πιο δύσκολο από ότι ήταν για μένα. Εγώ σχολιάζω αυτά που έχουν γίνει".


Δεν έχει ιδιαίτερα ομαδικό πνεύμα παρά μόνο όταν είναι αρχηγός. Ωστόσο, ένα μεγάλο παράπονο των παικτών στο σπίτι, αλλά και του κοινού, είναι πως ο παίκτης αυτός βρέθηκε πολύ εύκολα στη θέση του τελικού, χωρίς να έχει αγωνιστεί ιδιαίτερα μέσα στο σπίτι. Αγαπούν ιδιαίτερα τα γαλακτοκομικά, τα αυγά, οτιδήποτε θυμίζει την παιδική τους ηλικία και τους αρέσουν να πειράζουν τις παραδοσιακές γεύσεις. Τους αρέσουν οι έθνικ κουζίνες και απολαμβάνουν τους πειραματισμούς και τις μίξεις υλικών, καθώς διαθέτουν αν μη τι άλλο φαντασία. Τους αρέσουν οι λιπαρές τροφές και είναι ατρόμητοι, καθώς δεν θα διστάσουν να κάνουν σωτέ ένα ζωντανό καβούρι ή αστακό βουτώντας το στο βούτυρο! Οι υποψήφιοι μετά το βέτο είναι οι: Σοφία Δανέζη, Άννα Μαρία, Δημήτρης Κεχαγιάς, Ζακ και Ραΐσα. Στο σπίτι του Μεγάλου Αδερφού βρίσκονται οι: Σοφία, Άννα Μαρία, Γρηγόρης, Ζακ και Δημήτρης Πυργίδης. ↑ «Big Brother: Ο Νικόλας Παπαπαύλου αποχώρησε από το σπίτι - Newsbeast». ↑ «Big Brother: Αυτός είναι ο παίκτης που αποχώρησε». GNTM Spoiler: Αυτός ο παίκτης αποχωρεί απόψε - Δες ποιοι πάνε τελικό! Αυτός είναι ο τρίτος υποψήφιος (Pics-Vid)». Επιπλέον, το γεγονός πως έχει βγει μόνο μια φορά προτεινόμενος, αλλά είναι υποψήφιος νικητής του Big Brother, ενόχλησε πολύ την Άννα Μαρία.


Στην ερώτηση για το ποιος θα κερδίσει το μεγάλο έπαθλο του Big Brother από τους Ζακ και Γρηγόρη, το κοινό σίγουρα θα ψήφιζε Ζακ ή και τους δύο (καθώς, ήταν το ίδιο). Ο παίκτης ή παίκτρια που θα κερδίσει στο ριάλιτι αυτό, θα πάρει ως έπαθλο 100.000 ευρώ, ένα πόσο αρκετά μεγάλο, συγκριτικά με τις υπόλοιπες εκπομπές ή ριάλιτι στην τηλεόραση. Στο αποψινό επεισόδιο ο Αλέξανδρος που είχε κερδίσει το τεστ δημιουργικότητας κατέχει όλα τα πλεονεκτήματα για την σημερινή δοκιμασία, που δεν είναι τίποτα άλλο από το να διαμορφώσει τρεις νέες ομάδες που για διαγωνιστούν στην αποψινή δοκιμασία. Όπως αναμένεται, θα προβληθεί στα τέλη Μαΐου, αφού λόγω του Euro που ξεκινά στις 11 Ιουνίου, όλα τα ριάλιτι θα ρίξουν αυλαία νωρίτερα από το αναμενόμενο. Τα παραπάνω γεγονότα την απομακρύνουν αρκετά από τη θέση της νικήτριας του ριάλιτι. Οι γραμμές για την ψηφοφορία έμειναν ανοιχτές, ενώ οι τηλεθεατές σχολίαζαν στα Social Media και ειδικά στο Twitter για το ποιον θέλουν να κατακτήσει την πρώτη θέση. Στην ίδια θέση με τον Γρηγόρη, βρέθηκε και ο Ζακ.


Στην τελική ευθεία φτάνει το ριάλιτι Big Brother, με τους τηλεθεατές να αναρωτιούνται ποιος θα κερδίσει το μεγάλο αυτό έπαθλο. Στην Ελλάδα βρίσκονται πλέον οι τέσσερις φιναλίστ του Survivor, με τις ετοιμασίες για τον ημιτελικό και τον μεγάλο τελικό έχουν ήδη ξεκινήσει. Μένουν πλέον έξι παίκτες που θα διαγωνιστούν για τρεις ποδιές, ώστε να σχηματιστεί η τελική δωδεκάδα. Αξίζει να σημειωθεί πως στη διαδικασία για την ατομική ασυλία που προβλήθηκε την Παρασκευή (10.04), η Μαργαρίτα αρνήθηκε να μαγειρέψει καθώς θέλησε να είναι υποψήφια, έτσι ώστε να πάρει τις ευθύνες που τις αναλογούν. Αν αυτό αληθεύει, τότε μιλάμε για αποχώρηση «βόμβα», καθώς η Μαργαρίτα θεωρείται ένα από τα μεγάλα φαβορί για τον τελικό. Την ολοκλήρωση της τελευταίας ομαδικής δοκιμασίας, για τον φετινό διαγωνισμό, είδαμε στα επεισόδια της Δευτέρας και Τρίτης, ενώ την Τετάρτη είδαμε και τη μεγάλη αποχώρηση. Ο "Χάος" του ριάλιτι βρίσκεται πολύ συχνά στην απάντηση της ερώτησης "Ποιος θα κερδίσει στο φετινό Big Brother". Υπάρχουν άτομα που την υποστηρίζουν και την κρατούν στο σπίτι του Big Brother. Σύμφωνα με τις πληροφορίες που έχουν διαρρεύσει αυτήν την εβδομάδα, η κοπέλα που θα αποχωρήσει από το σπίτι του GNTM είναι η… Μάλιστα, για αυτή την επιλογή της παραγωγής να ζητήσει από τους υποψηφίους GNTM να φωτογραφηθούν γυμνοί ασκήθηκε ιδιαίτερη κριτική.



In the event you loved this short article and also you want to be given more information relating to masterchef spoiler i implore you to visit our web page.
위로